37. DYO Sanat Ödülleri

5-30 Nisan 2018

37. DYO Sanat Ödülleri

1967 yılında Durmuş Yaşar’ın öncülüğünde “Dyo Resim Yarışması” olarak başlayan, 2017 yılında “Dyo Sanat Ödülleri” olarak isim değişikliğiyle yoluna devam eden yarışma 50 yıldır aralıksız sürüyor. 37. Dyo Sanat Ödülleri’nin seçici kurulu Prof. Dr. Şeniz Aksoy, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Prof. Neş’e Erdok, Prof. Dr. Hasan Kıran, Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Umur Türker, Hürriyet Gazetesi Kültür Sanat Müdürü İhsan Yılmaz’dan oluştu.

 

Bu yıl teması “Evrende Dönüşüm” olarak belirlenen yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Özbekistan’dan sanatçılar da katılım gösterdi. 463 sanatçının 790 eserle yarıştığı 37’inci Dyo Sanat Ödülleri’nde pentür dalında Sidar Bakı “İsimsiz” ve Murat Özbakır “Doğa-Beden-Kent I” adlı eserleriyle, özgün baskı dalında Semih Çınar “Atık No.1” adlı eseri ile 3 eser ödüle, 53 eser sergilenmeye değer bulundu.

 

37.Dyo Sanat Ödüllerinde ödül alan ve sergilenmeye değer eserlerin bulunduğu sergi, 30 Nisan 2018 tarihine kadar Cermodern Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Eserler Eskişehir, İzmir ve Bursa ve Ankara’nın ardından Adana ve İstanbul’da sergilenecektir.

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI