ABBAS KIAROSTAMI

9 Ocak /January -24 Nisan/April 2016

CerModern, İran sinemasının günümüzdeki popülerliğini en çok borçlu olduğu yönetmen Abbas Kiarostami’nin Türkiye’de bugüne kadar açılmış en kapsamlı sergisini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor.

 

İran yeni akım sinemasının öncüsü olarak kabul edilen Abbas Kiarostami, fotoğrafı her zaman sinemasını doğrudan etkileyen bir araç olarak görmüştür.

“Tek bir fotoğraf bir filmin sebebi olabilir. Sinemanın başladığı yer işte tam orasıdır, tek bir fotoğraf.”

 

Çok yönlü bir sanatçı olan Kiarostami, sıradan insanları, taşradaki hayatları ve doğayı gözlemlerken sinema ve fotoğraf arasındaki geçişkenlik ve uyumu şiirsel bir dille anlatmaktadır.

 

9 Ocak ve 24 Nisan tarihleri arasında CerModern’de sergilenecek büyük ölçekli 43 fotoğraf çalışmasının yanısıra, sergi alanı içerisinde oluşturulan sinema salonunda sanatçının video işleri de izlenebilecektir.

 

-------------------------------------------

CerModern presents the most comprehensive exhibition of the work of Abbas Kiarostami ever organized in Turkey.

 

Being at the forefront of a new wave of Iranian cinema for the last four decades, Abbas Kiarostami considers photography as a medium that influences his cinema directly.

 

"One single picture could be the mother of cinema. That's where cinema starts, with one single picture."

 

As a multi-talented artist Kiarostami’s films contain haunting images of the human experience, untouched landscapes that explore the correlation between photographic and filmic vision in a poetic language.

 

The exhibition will take place at CerModern between 9 January and 24 April, will include a retrospective of 43 large-scale prints along with video art works to be screened in a dedicated theater room in the exhibition venue.

 

 

 

Sergi Baskı Sponsoru:

Sergi Salonu Boya Sponsoru:

Sergi Destekçileri:

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI