Yoga@hub

Gökçe Göksu

Gökçe, İzmir doğumlu, deniz ve doğa aşığı. Hep nesnelerin nasıl çalıştığını ve hayatla doğayı dengede tutan gizli güçleri merak etti. Bu merak Gökçe'yi mühendis olmaya ve hayatını büyük şirketler için çalışarak kazanmaya itti.

 

Fakat Gökçe hep hayatın anlamını öğrenmek istedi. Bu arayışta sağlıklı ve dengeli bir hayat yaşayabilmek için doğu sanatlarına ve felsefelerine çekildi. Üniversitede Aikido öğrenmeye başladı. 10 yıl kadar Aikido çalıştıktan sonra, Japonya Aikikai tarafından verilen 2. Dan siyah kuşağı almaya hak kazandı.

 

Yoganın, bütüncül hayat anlayışı Gökçe'yi kendisine çekmekte hiç zorlanmadı. Bir kaç sene yoga çalıştıktan sonra, ilk eğitmenlik eğitimi için Bali'ye gitti. Yoganın arkasındaki uçsuz bucaksız bilgi birikiminden büyülenen Gökçe, Bali'de iki aydan fazla süre kalıp iki ayrı eğitmenlik eğitimi bitirdi ve RYT 500 olarak Türkiye'ye geri döndü.

 

Türkiye'de Yoga Candır'ı Zeynep'le birlikte kurduktan sonra Bali'de ve Türkiye'de sayısız ders ve atölyeler verdi. Çeşitli atölye ve eğitmenlik eğitimlerinde öğretmen ve asistan oldu. Yoga Alliance E-RYT500 olan Gökçe, dünyanın farklı lokasyonlarında Rod Stryker, Meghan Currie, Kino MacGregor, Doug Swenson, ve Simon Borg-Olivier gibi isimlerle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.

 

Gökçe aynı zamanda Mikao Usui'nin öğretilerini takip eden ve sevgi dolu şifacılar yetiştiren 3. seviye bir Reiki Ustası. Ayrıca sınırsız bilim ve bilgi birikimi ile büyülendiği Astroloji'nin de hayat boyu öğrencisi ve bu alanda çeşitli atölyeler düzenliyor.

 

Bugün, Yoganın bütüncül yaklaşımı, Aikidonun kadim denge bilimi, Reikinin iyileştirici gücü ve yıldızların bilimini harmanlayan Gökçe, öğrencilerine her şeyin biribiri ile ilişkisini, kendi eşsiz yaklaşımı ve anlayışı ile öğretmeye gayret gösteriyor.

 

//

Gokce  was born in beautiful Izmir, and has always been a sea and nature boy, interested in understanding how everything works and the underlying subtle forces of life and nature. This interest led Gokce to become a successful engineer, making a living for big corporates.

 

However, Gokce always wanted to find the meaning of life, and was drawn to Eastern modalities and philosophies to learn how to live a healthy and harmonious life. In college he started practicing the Japanese martial art form Aikido. Aikido is often translated as “the way of unifying (with) life energy” or as “the way of harmonious spirit”. After practicing Aikido for 10 years he was granted a 2nd Dan black belt by Aikikai Foundation, Japan.

 

The holistic approach of yoga towards life itself attracted Gokce soon after practicing Aikido. After several years of yoga practice, he headed to Bali for his first teacher training. The vast knowledge behind yoga mesmerized Gokce from the start and he spent over two months in Bali for two trainings and graduated as a RYT 500.

 

After returning to Turkey, Gokce co-founded a successful yoga school and started teaching in various locations in Turkey and Bali. He has taught several workshops and assisted many YTTs throughout the years. Being a E-RYT 500 of Yoga Alliance, he has also practiced with famous yoga teachers around the world including Rod Stryker, Meghan Currie, Doug Swenson, and Simon Borg-Olivier.

 

Gokce is also a 3rd level Reiki Master Teacher following the ancient methods of Mikao Usui teaching students to be loving healers. He is also interested in and amazed by the vastness of science behind Astrology which he is a lifetime student of.

 

Today, he is combining the holistic approach of Yoga, the ancient knowledge of balance from Aikido, the healing power of Reiki and the science of stars to weave together his own unique approach to and understanding of everything’s interconnectedness.

 

Zeynep İncir

Sanırım özgeçmişimin en ilgi çekici kısmı son iki yıl. Son iki yılımı Bali’de uluslararası bir okulda (Shades of Yoga) yoga eğitmenleri eğiterek geçirdim. Eğittiğim birbirinden muhteşem yoga hocalarının dünyanın dört bir yanında dersler veriyor, stüdyolar açıyor olması beni gururlandırıyor.

 

Bali’de geçirdiğim süre boyunca Meghan Currie, Dylan Werner, Octavio Salvado, Simon B'org-Olivier gibi dünyaca ünlü yoga eğitmenlerinin atölyelerine katılma fırsatı buldum. Ayurvedik yaşam, Sky-high yoga, yin yoga eğitmenliği, mayofasyal hareket eğitimi gibi eğitimlerin nicelerine sonsuz bir öğrenme isteğiyle katıldım. Son olarak da The Practice Bali’de Tantric Hatha Eğitmenlik Eğitimi aldım ve evime geri döndüm.

 

Tıpkı Gökçe gibi mühendislik eğitimi alarak başladım akademik hayatıma. Ama sonra, DTCF’de Tiyatro Tarihi ve Teorisi okudum. Yetmedi ODTÜ Felsefe’de yüksek lisansa başladım.

 

Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak için bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyuyorum. Eğer bize katılırsanız sizinle paylaşmak istediğim bi çok şey biriktirdim.

 

//

 

Zeynep has dedicated her life to inspire others to follow their heart’s desires and passion in life. After many years of self-inquiry, personal development and continuous learning, she finally found her purpose in life – to help people transform their lives through the path of yoga.

 

She has been the Head Teacher at over 20 yoga teacher trainings in Bali, helping hundreds of students become certified yoga teachers. She loves to learn as much as she enjoys teaching. She attended many workshops, some with world renowned teachers like Meghan Currie, Ovtavio Salvado, Kino MacGregor, Fylan Werner, etc. Zeynep do not just talk about the yogic lifestyle…she walks the talk and draws upon the ancient yogic tradition and wisdom as a guide and inspiration for her daily life.

 

Being a E-RYT 500 of Yoga Alliance, Zeynep loves to work with students from all ages, physical backgrounds and skill-levels, embracing the uniqueness of each student.

 

When she´s not working, she is studying continental philosophy, sipping away on a green juice or just pondering about life and the Universe. She’s also a big fan of swimming in tropical waterfalls and exploring the latest trendy vegan cafés in search for the world’s best smoothie bowl.

Atölye Eğitmenleri

Gokce Goksu

Eğitmen

Zeynep İncir

Eğitmen

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI