Aykut Tanrıseven / Hayata Bakış

5 - 24.11.2013

“Hayatın değeri, yaşarken gözden kaçırdığımız ayrıntılarda gizlidir bazen. Farkına vardığımızda da aradan çok zaman ve iş işten geçmiş olur. Yaşamın geneli içinde bir bütünlük oluşturan karşıtlıkları ve uyumlu gibi görünen bütünlüğün içindeki gizli karşıtlıkları hisseder, ama göremeyiz kimi zaman. Hayatın neresinde ve nasıl durduğumuzun da ayırtında değilizdir çoğu kez.

 

“Hayata Bakış” sergisinin amacı, yaşamın içindeki doğal karşıtlıklarla insanın bilinçli ya da bilinçsiz olarak yarattığı karşıtlıklardan oluşan bütünü görünür kılmaktır. Sanatçı, yaşamı ve temel kavramlarını irdelediği resimleriyle, ölümü istemeden kabullenen insanın acısını, aynı doğal süreç içerisine katıp eritecek;  yaşama sevinciyle hain planları, ölümle aşkı aynı mekânda biraraya getirip karşı karşıya koyacaktır.

 

Kitlesel hareketlerin genel coşkusu, bireyin inatçı mücadelesindeki hüzünlü yalnızlığına karışacaktır. Karşıt kavramların oluşturduğu bütünün devingenliği içinde, hayatın ayrıntıları ortaya çıkacak; serginin mekânsal düzeninde bir resimden diğerine geçerken karşıtlıklar birbirleriyle sessizce konuşacaktır belki de.

 

Bazı resimlerde bir masal atmosferi yaratılacak, bazen katı bir gerçeklik, bazen de bıçak sırtında bir mizahi bakış sergilenecektir.

 

“Hayata Bakış”ta sanatçının yaşam tanıklığı, kendi estetik bütünlüğü içinde, sıradışı bir perspektif ve figür anlayışıyla sanatseverlerin karşısına çıkacaktır.”

 

Aykut Tanrıseven

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI