Bizzat Ben Kendim / Bir ikilem olarak BEN

25.01-24.02.2013

2013 - Ocak ayının dördüncü haftası Cer Modern'in Galeri B salonunda "Bizzat, Ben Kendim" başlıklı bir sergi düzenlenecektir.  Küratörlüğünü "Gerçek Kötüler" kolektifinin üstlendiği sergi; "ben" kavramından yola çıkarak sanatçının otobiyografik sürecini konu edinmektedir. Sergi, aynı zamanda 21.yy insanının ironik yaşam hallerine de dikkat çekerek, bireyin kendine ilişkin bilinçli bir algı oluşturma serüvenini deşifre etmeyi hedeflemektedir. Burada söz konusu ikilem kavramı, kişinin korunaklı ve naif iç dünyası ile bizzat kendisinin de içinde yer aldığı dış dünyanın diyalogu üzerine kuruludur.

 

Bu bağlamda, toplumsal bellek, çoğu zaman insan olmanın sınırlarını zorlayan bilgi ve görüntü yığınlarını, giderek doğadan uzaklaşan kent yaşamını, çoğu zaman parodileşen iletişim ve iletişimsizliği temsil etmektedir. Karşıtlığı oluşturan diğer unsur ise dış dünyanın içindeki varlığımızı, biraz da olsa korumak için mekândan ve zamandan soyutlanarak oluşturduğumuz iç dünyanın melankolik ve çocuksu belleğidir. Söz konusu bu iki karşıt hafıza ben kavramında birleşmektedir.

 

Sonuç olarak "Bizzat Ben Kendim" başlıklı bu sergi, 'bir ikilem olarak BEN' söylemi üzerinden farklı sanat disiplinlerini bir araya getirerek güncel sanatın nabzını tutmayı hedeflemektedir.

 

 

Sanatçılar / Artists :

 

Havva Altun

Aysel Alver

Nancy Atakan

Hasan Salih Ay

Zuhal Baysar

Ozan Bilginer

Bashir Borlakov

Serkan Demir

Mümtaz Demirkalp

Elmas Deniz

Hüsnü Dokak

Erdal Duman

Fırat Engin

Engin Esen

Özlem Günyol & Mustafa Kunt

Kutlu Gürelli

Aslı Işıksal

Erdal İnci

Ayşenur İpek

Fatih Kahya

Sevda Kal

Nilay Kalınbayrak

Tuba Merdeşe

Ferhat Özgür

Necla Rüzgar

Esra Sağlık

Funda Susamoğlu

Seval Şener

Erinç Ulusoy

Seniha Ünay

Özlem Ünlü

Mehmet Yılmaz

Ümmühan Yörük

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI