BURHAN DOĞANÇAY / PICTURE THE WORLD

13 Ocak/January - 13 Mart/March 2016

Ressam Burhan Doğançay’ın çektiği fotoğraflar; ilk kez Ankara’da sergileniyor.

İnsanın izini, kentin duvarlarından başlayarak süren sanatçının fotoğraflarının yer aldığı “Picture The World” başlıklı sergi; CerModern’de Mart ayına kadar devam edecek.

 

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından Burhan Doğançay’ın fotoğrafları; ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. “Picture The World” başlıklı sergide bu kez; eserleri dünyanın en önemli müzelerinin daimi koleksiyonlarında yer alan sanatçının ilham kaynağını oluşturan fotoğrafları sergileniyor. Burhan Doğançay’ın objektifine yansıyan yaklaşık 100 eserin yer aldığı sergiye CerModern ev sahipliği yapıyor.

 

Kent duvarlarını ait olduğu ülkenin, şehrin, mahallenin ve sokağın sosyo-ekonomik yüzü ve toplumun aynası olarak gören Doğançay’ın fotoğraf karelerinde; New York’tan Togo’ya dünyanın dört bir yanından izler bulunuyor. Doğançay’ın gözünden kentlerin ve insanların sosyal ve psikolojik izleri sürülüyor.

 

“Picture The World” sergisi; 13 Ocak 2016 – 13 Mart 2016 tarihine kadar her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında CER Modern’de görülebilir.

 

-----------------------------------------------------------

 

CerModern is proud to be hosting an exhibition with almost 100 black & white photographs taken around the world by one of Turkey’s leading artists, Burhan Doğançay. The exhibition, which was organized by and first shown at the Doğançay Museum, Istanbul, will be on wiew at CerModern from January 13 - March 13, 2016

 

The selected works taken in over 100 countries will enable the visitor to observe . Doğançay’s radical perspectives and to experience his passion for the urban space,  love of travel, people, and adventure. Despite their differing subject matters, these photographs establish insightful interconnections and come together to form a unified whole.

 

Sergi Salonu Boya Sponsoru:

Sergi Basın Sponsorui:

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI