Genç Sanat 3:

Güncel Sanat Proje Yarışma Sergisi

9-28 Mayıs  2017

Genel Müdürlüğümüzce; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla, “Birlikte Yaşama Kültürü” konulu “Genç Güncel Sanat Proje Yarışması”nın ilki 2015 yılında, ikincisi ise 2016 yılında düzenlenmiştir.

 

Yarışma; güncel sanat alanında ilgili fakültelerde okuyan gençlere işlerini sunabilecek yeni bir platform kazandırması ve öğrencileri desteklemesi açısından gerek akademik ve sanat çevresinde gerekse basında büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılanmış yarışmanın gelenekselleşerek devam etmesi ilgili öğrenciler ve akademisyenlerce yoğun şekilde talep edilmiştir.

 

Söz konusu yarışmalı sergilerin; üslup, tür ve malzeme bakımından çeşitliliğe sahip bulunması ve farklı disiplinlerde eser veren genç sanatçıların yapıtlarının yan yana sergilenmesiyle oluşan eklektik yapı aracılığıyla güncel sanatın son yıllardaki gelişiminin gözler önüne serilmesi amaçlanmaktadır. Bu anlamda proje, sanatçılara belirlenen tema kapsamında kendilerini özgürce ifade etmelerini ve bağımsızca üretmelerini sağlayan bir platform olmuştur.

 

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilmiş olan Hacı Bektaşi Veli’nin “Her ne arar isen, kendinde ara” sözünün tema olarak kullanıldığı Güncel Sanat Proje Yarışması’na toplam 369 öğrenci başvurmuş, 48 eser sergilemeye; bunlar içerisinden 10’u Başarı Ödülüne, 10’u mansiyona, değer bulunmuştur.

 

Yarışma kapsamında; başarı ödülü alan her bir öğrenciye 8.000 TL, mansiyon alan her bir öğrenciye 3.000 TL, sergileme alan herbir öğrenciye ise 500 TL olmak üzere toplam 124.000 TL para ödülü dağıtılmıştır.

 

BAŞARI ÖDÜLÜ ALAN ÖĞRENCİLER

 

FATMA ÇİFTÇİ

MUSTAFA SEVİNÇ

UĞUR BİŞİRİCİ

GÜVENÇ CEVİZ

RAMAZAN CAN

ÖZGÜR BALLI

SECİL ATAMACA

AYTUNA CORA

SULTAN BURCU DEMİR KOYUNCU

ABDURRAHMAN COŞKUN

 

MANSİYON ÖDÜLÜ  ALAN  ÖĞRENCİLER:

 

HAMZA KIRBAŞ

GÜLŞAH AKDEMİR

ÖZÜM KOŞAR

ECE KİBAROĞLU

ZEKİ ZİHNİ KIVANÇ YILMAZ

AKIN DEMİRAL

GAMZE BOZ SÜLÜŞOĞLU

HALE ARSLAN

ZEYNEP ÖZER

DOĞAN CAN YILDIRIM

 

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI