Hakan Esmer :Baş Ukari

21 Şubat -21 Mart 2020

Hakan Esmer ‘‘Baş Ukari’’ ile CerModern’de

 

Çağdaş Türk sanatının önemli temsilcilerinden ressam Hakan Esmer, Başukari isimli kişisel resim sergisiyle 21 Şubat – 21 Mart tarihlerinde CerModern Güney Hangar Galerisi’nde izleyicilerle buluşuyor.

 

Sanat üretimi boyunca elliden fazla kişisel resim sergisi açmış Hakan Esmer, ilhamını Karadeniz’den aldığı ‘‘Baş Ukari’’ isimli sergisinde yağlı boya teknikle yapılan 28 eserini izleyiciye sunuyor. Hakan Esmer, sergiyi 25 yıllık bir demlenmenin sonucunda Karadeniz’in yollarından , sislerin içindeki dağlardan ve azgın dalgalardan ilham alarak soyut figüratif ifadeyle Ankaralı sanat severlere aktarıyor.

 

Sergiyi 21 Mart 2020 tarihine kadar CerModern Güney Hangar Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakan Esmer’den;

Karadeniz’de hayat zordur.

Yollarından çıktığım, sisinin içine girdiğim dağları, azgın dalgalarını gördüğüm denizleri, mayıs göçündeki yaylaların kokusunu hep içimde hissettim.

25yıllık bir demleme yaşadım. Dalgaların arasında. Doğasını, inadına rağmen insanını, hırsını, cesaretini çok sevdim. Çok çalıştım ve yollara düştüm. Bu yolları çizdim, boyadım, karaladım.

Şimdi dağlarında, yaylaların da, denizlerin de, ormanların da “birlikte yaşamayı beceremeyen toplumun inadına” bana eşlik etmeye davet ediyorum sizleri...

 

Heyecanlıyım; yüreğimde horon sesleri, horon başıyım sadece Hayde....

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI