Hiba Aizouq: Koşulsuz Hikayeler/Unconditional Stories

15 Mayıs May-16 Haziran June 2019

1986 yılında Şam'da doğan sanatçı Hiba Aizouq, Şam Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. 2010 yılından bu yana ulusal ve uluslararası kişisel ve karma bir çok sergiye katılan sanatçı,  Ankara'daki ilk kişisel sergisini izleyiciyle buluşturuyor.

 

Aizouq, özgün resim dilini biçimlendirirken kurmaca anlatımın arka planında bireye ait alanı geçmiş ve bugün bağlamında anlatıyor. Herhangi bir duygu ve eylem yüklenmemiş figürleri her iki zamansal uzamdan kopararak anlık görüntüleri açığa çıkarıyor; duygu ve tutkular kadar, kişiyi donatan bilinci de koşulsuz bir düzleme taşıyarak yalınlaştırıyor.

 

Hiba Aizouq, CerModern Sanatçı İkamet Programı kapsamında atölye çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Born in Damascus in 1986, Hiba Aizouq graduated from the Academy of Fine Arts in Damascus. The artist has participated in many national and international solo and mixed exhibitions since 2010 and brings her first personal exhibition to the audience in Ankara.

 

Aizouq, in the background of the fictional narrative, focuses on the individual in the context of the past and today. Any emotions and actions are not exposed, revealing the snapshots of figures from both temporal spaces; as well as the emotions and passions, she simplifies the consciousness that equips the individual by carrying it to an unconditional ground.

 

Hiba Aizouq is continuing her workshops under the Artist Residence Program of CerModern.

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI