Humboltd Forumu

26.10.2013 - 15.01.2014

Humboldt Forumu-21. Yüzyıl için bir vizyon

 

Almanya’nın en önemli kültürel projesi olan Humboldt Forumu ve CerModern, iki başkent arasında kültür ve sanat alanında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Haziran ayında imzalanan protokol çerçevesinde “Humboldt Forumu-21. Yüzyıl için bir vizyon” sergisini Ankara’lı sanatseverlerle buluşturuyor.

 

Bir dünya kültürleri projesi olan Humboldt Forumu, Berlin müzeler bölgesinin tam ortasında yer alan tarihi alanın, birleşik Almanya’nın sembolik bir göstergesi olarak yeniden inşa edilecek olan bir müzeyle işlevsellik kazanmasını içermektedir.

 

Avrupa’nın “Avrupa dışı” en önemli ve en geniş etnolojik, arkeolojik sanat koleksiyonlarına sahip olan Berlin, özellikle 18. Ve 19. yüzyılda Avrupalı misyonerler tarafından Afrika, Amerika, Asya ve Okyanusya’dan getirilen paha biçilmez kültürel bir hazineye ev sahipliği yapmaktadır. Humboldt Forumu, savaş sonrasında farklı müzelere taşınan ve sergilenen bu eserleri tek bir çatı altında toplayarak müzeoloji biliminde yepyeni bir sayfa açacak özgünlükte bir araya getirecektir; tarihsel tanıklığın yanısıra, özellikle küreselleşme ışığında kültürel kimliklerin tasvirine ışık tutacak müze, 21. Yüzyılın en önemli projelerinden biri olacaktır.

 

26 Ekim ve 15 Ocak tarihleri arasında görülebilecek olan sergi, antropoloji, etnoloji, sanat tarihi ve müze mimarisi açısından benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI