CerModern Açık Hava Film Gösterimi: Ben, Daniel Blake  /  I, Daniel Blake

6 Ağustos August 2017

2016 | Dram | 100' | İngilizce | 30 Aralık 2016

 

Yönetmen: Ken Loach

Oyuncular: Dave Johns, Hayley Squires, Sharon Percy

Ülke: İngiltere

Yapım: Rebecca O'Brien

 

*2016 Cannes Film Festivali Altın Palmiye Ödülü

 

‘‘Bize ilham verenler dünyanın beşinci zengin ülkesi İngiltere’de yiyecek bulamayanlardır.’’

Ken Loach

 

Bu film, kendine has bir saygınlığı ve öfkesi olan bir Ken Loach draması. Usta yönetmen, insanlığın ortak değerleri için yükselttiği bu protesto çığlığı ile beyaz perdeye geri dönüyor.

 

Daniel Blake (59) hayatının büyük bir kısmını Newcastle’da geçirmiş bir marangozdur; ancak geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorlar çalışmasını yasaklar. Her zaman kendine yetebilen Daniel Blake, hayatı boyunca ilk kez devletin sunduğu “işsizlik fonuna” başvurmak zorunda kalır. Daniel Blake’in yolu iki çocuğu ile yalnız bir genç anne olan Katie ile kesişir. Katie, Londra’da yaşadığı terk edilmiş, tek odalı pansiyondan kurtulmak ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sunabilmek için karşısına çıkan tek yardım şansını değerlendirerek burada, evinden çok uzakta, yıkık dökük bir dairede yaşamaya başlamıştır. Aynı kaderin kurbanı olan Daniel ve Katie, kendilerini ikiyüzlü sosyal yardım politikalarının bürokrasi girdabına kapılmış bir halde, yaşam için mücadele ederken bulurlar. ‘Ben, Daniel Blake’ “refah düzeyi” en yüksek ülkelerin yoksullarının dünyanın geri kalanındaki yoksullardan bir farkı olmadığını gözler önüne sererken, bir salgın hastalık gibi yayılan açlığa ve işsizliğe dair farkındalık yaratıyor.

 

//

 

I, Daniel Blake

2016 | Drama | 100' | English | 30 December 2016

 

Director: Ken Loach

Cast: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan

Country: İngiltere

Production: Rebecca O'Brien

 

 

*2016 Cannes Film Festival Palme d’Or Winner

 

“People” are more than social security numbers.

 

This is a drama with a fierce, simple dignity of its own. Ken Loach is back with a protest cry for common humanity.

 

Daniel Blake (59) has worked as a joiner most of his life in Newcastle. Now, for the first time in his life, he needs help from the State Fond. His path crosses with Katie; a young single mother and her two young children, Daisy and Dylan. Katie’s only chance to escape a one-roomed homeless hostel in London has been to accept a flat in a city she doesn’t know. Now here, 300 miles away from her home, Katie and Daniel find themselves in no-man’s land, caught on the barbed wire of welfare bureaucracy as played out against the rhetoric of ‘striver and skiver’ in modern day Britain. “I, Daniel Blake” intervenes in the messy, ugly world of poverty with the secular intention of making us see that it really is happening, and in a prosperous nation, too, representing the fact that poverty in the highest “social welfare” countries has no difference than the poverty in rest of the world.

 

 

 

*Film İngilizce dilinde, Türkçe altyazılıdır.

*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

 

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

 

Bilet Ücretleri:

Tam: 15 TL

Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)

Bisikletli %10 indirim

 

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.

*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

***********************************************************

 

*English language with turkish subtitles.

*13 years and over.

*800 people capacity.

*Only CerModern Members may make reservations.

*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern

-Adults 15TL

-Students 10TL

-10% bicycle discount.

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI