hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

 IV. Ankara Tasarım Günleri TASARIM FARKLILIK YARATIR / Tasarımda İnovasyon

21-22-23.05.2010

TASARIM FARKLILIK YARATIR.

 

Bu yüzyıl “tasarım” yüzyılı olacak. Tasarım farklılık yaratır. Keşifler çağı bir biçimiyle kapandı. Artık farklılaşma çağındayız. Teknolojiden sanayiye, sanayiden hizmet sektörüne sizi “farklılaştıracak” temel unsur bu dönem de bu sihirli kelime de yatmaktadır.

 

Bakma-Görme-Algılama-Anlama-Farkına varma ve Hareket Etme. Bu sıralama size “farkındalığın” kapısını açmaktadır ki, bu “tasarım” ile mümkündür.

 

Ülkemizde, tasarım etkinlikleri konusunda Ankara’yı da bir ağırlık merkezi haline getirmeye başaran Ankara Tasarım Günleri, Tasarım Etkinlikleri alanında Ankara’nın sahip olduğu tek etkinliktir. Günümüzde görsel iletişim tasarımı, bütün tasarım disiplinlerini kaynaştırarak kullanmaktadır. Bu noktada Ankara Tasarım Günleri (ATG’10), tasarımı üst baslık olarak kurgulayarak farklı disiplinleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. ATG’10, yasadığımız çağın temel sorunlarına ayna tutmakta, bunlara tasarımın katabileceği “artı değerin farkındalığından” hareketle bu yılki konseptini "Tasarımda İnovasyon" olarak belirlemiştir. 4. Ankara Tasarım Günleri Etkinlikleri “Tasarımda İnovasyon” konseptini "Cevre, Yenilenebilir-Sürdürülebilir Enerji Kaynakları, Geri Dönüşüm ve Sosyal Kampanyalar" gibi geniş bir alt içerikler üzerinden kurgulamaktadır. İçinde bulunduğumuz zaman, artan ihtiyaçların ve azalan kaynakların tanımlandığı bir süreçtir. Yaşadığımız şu dünya üzerindeki kaynakların daha akıllıca ve verimli kullanılması artık bir zorunluluk halini almıştır. Daha insani tasarım öğeleri oluşturmak, doğa ile dost çalışmaların altına imza atmak ve sosyal alandaki kirlenmişliğe dair fikirlerimizi direkt ve çarpıcı olarak anlatmanın derdi biz tasarımcıları her zamankinden daha dikkatli ve bilinçli üretim yapmaya zorlamaktadır. Ankara Tasarım Günleri 2010 yılında gerçekleştireceği etkinliklerini, bu ve buna benzer yaklaşımları, reklam sektörünün önde gelen temsilcileri, tasarımcılar, akademisyenler ve bu konuda sözü olan herkesle paylaşmanın, tartışmanın gelişip geliştirmenin zemini olarak görmektedir.

 

 

Bu yıl etkinliklerimiz çerçevesinde, inovasyon konusundan, patent haklarına, tasarımda fikrin oluşmasından, kentsel yaşamda tasarımın önemine, alışveriş kültürü ve tasarım ilişkisinden, çevresel tasarıma, illüstrasyondan, karakter tasarımına, reklam filmlerinden, reklam müziklerine kadar birçok farklı konu sergilenecek, tartışılacak, yeniden üretilecektir.

 

 

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI