Jaisalmer Yellow Resim Sergisi / 25 Modern Tablo

28.09.2010 - 12.10.2010

Hindistan Büyükelçiliği, CerModern Sanatlar Merkezi işbirliği ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Güney Asya bölgesinden tanınmış sanatçılar tarafından oluşturulan 25 modern tablonun sergisini sunmaktan onur duyar.

 

Sergilenecek olan tüm tabloların, merkezi ve tarihi Hint şehri Jaisalmer’de yapılmış olması nedeniyle bu sergi “Jaisalmer Yellow” olarak adlandırılmıştır. Güney asya bölgesel işbirliği teşkilatı üyesi ülkelerin (Hindistan, Afganistan, Bangladeş, Butan, Maldivler, Nepal, Pakistan ve Sri Lanka) genç ve önde gelen sanatçıları kültürel geleneklerin sinerjisinin ve uyumunun altını çizerek tuval üzerinde anlatımın ortak bir aracını oluşturmak amacıyla bir araya geldiler. Bu on günlük kamp ayrıca, asıl hedefi olan farklı resim geleneklerinin canlı bir mozağini yaratmayı da başarmıştır.

 

“Jaisalmer Yellow” bölgenin dahi ressamlarını Türk toplumuna sunabilecek ve Türk kültürüyle köprülerin kurulmasına katkı sağlayabilecektir. Bu sayede Türkiye, Hint Yarımadası ve Güney Asya Bölgesel İşbirliği Teşkilatı bölgesinden sanatçılar arasında daha derin ve daha geniş bir sinerjiye yol açılabilecektir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Ekselansları Sayın Ertuğrul Günay “Jaisalmer Yellow” sergisinin 28 eylül 2010 Salı günü, saat 19:00’da (akşam 7’de) CerModern Sanatlar Merkezi, Altınsoy Caddesi No. 3, Sıhhiye, Ankara’da gerçekleştirilecek olan açılışına bahşetmeyi kabul etmişlerdir. Sergi 12 Ekim, 2010 tarihine kadar devam edecektir.

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI