sanat cermodern muze museum

Kerem Ardahan :Dipten Sesler Korosu

20 Şubat -15 Mart 2020

CerModern bünyesindeki Hub Art Space, 20 Şubat - 15 Mart 2020 tarihleri arasında Kerem Ardahan'ın Dipten Sesler Korosu isimli, resim ve baskılarından oluşan solo sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının resimlerinin yanı sıra kendi primitif yaklaşımıyla hazırladığı linol baskılarının da görülebileceği sergi, Pazartesi günleri hariç 10:00 - 20:00 saatleri arasında CerModern Hub Art Space'de gezilebilir.

 

Ardahan, çalışmalarında katıksız bir ifade biçimi arıyor. Saf ifadenin ancak en başa; basit, vahşi ve ilkel olana dönmekle ortaya çıkabileceğini düşünen sanatçı, İlkel insanların ve çocukların,  temel ihtiyaçlarını ve kendilerini ifade etmek için yaptıkları hareketler ve çıkardıkları seslerden yola çıkarak, çalışmalarında “kazıyor, tırmıklıyor, bağırıyor, inliyor” ve sonuçlarını izleyiciyle paylaşıyor.

 

Çalışmalarını "Bağımsız bir iç ses arayışıyla çıktığı yol" olarak niteleyen Kerem Ardahan, “Dipten Sesler Korosu” ismini verdiği sergiyi resimlerinin temelini oluşturan linol baskılarını ve sürekli beslendiği sokak kültürüne göz kırpan çalışmalarını kendi çocukluğundan bugüne taşıdığı sezgisellikten yola çıkarak kurguluyor.

 

Sanatçı hakkında: Kerem Ardahan

1983 yılında Ankara’da doğdu. Lisans Eğitimini 2001 - 2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini 2005- 2008 Gazi Üniversitesi Eğitim Enstitüsü’nde tamamladı. 2008 yılında İstanbul’a yerleşen sanatçı, 2008- 2013 yılları arasında çeşitli sinema ve reklam filmlerinde sanat yönetmenliği yaptı. 2013 yılında ürün tasarımı üzerine çalıştığı Punta Design’ı kurdu. Şu anda serbest zamanlı olarak ürün ve mekan tasarımı yapmaktadır. Sanat çalışmalarına ise Kadıköy’deki atölyesinde devam etmektedir.

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI