Kolombiya Kültür Festivali Film Gösterimi: Rüzgar Yolcuları

21 Temmuz 2017 / 21:00

THE WIND JOURNEYS – RÜZGAR YOLCULARI

 

Yönetmen : Ciro Guerra

Ülke : Kolombiya I Almanya I Arjantin I Hollanda

Dram Müzik / 120 dk. / 2009

 

Ignacio Carillo, hayatının büyük kısmını Kolombiya köylerini gezerek ve akordiyon çalarak geçirmiştir. Evlenir ve küçük bir kasabaya yerleşerek göçebe hayatını terk eder. Ancak karısının ölümünden sonra lanetli olduğunu düşündüğü akordiyonunu bir daha çalmamaya yemin eder ve enstrümanı yasal sahibine geri vermek yola çıkar. Yolda kendisinin çırağı olmak isteyen Ferman’la karşılaşır. Yalnızlıktan bıkan Ignacio, Ferman’nın isteğini kabul eder ve yolculuğa birlikte devam ederler.

 

Cannes Film Festivalinde ödül almış olan ve müzikal bir yol hikayesini konu edinen film, bir akordiyon ustasının dramatik öyküsünü anlatıyor.

 

////////////////////////////////////////////////////////////

 

Director : Ciro Guerra

Country: Colombia | Germany | Argentina | Netherlands

Drama | Music / 12 min. / 2009

 

For most of his life, Ignacio Carrillo traveled the villages of northern Colombia, playing traditional songs on his accordion, a legendary instrument said to have once belonged to the devil. He eventually married and settled in a small town, leaving the nomadic life behind. But after the traumatic death of his wife, he vows to never play the accursed accordion again, and embarks on one last journey to return the instrument to its rightful owner. On the way, Ignacio is followed by Fermín, a spirited teenager determined to become his apprentice. Tired of loneliness, Ignacio accepts the young man as his pupil and together they traverse the vast Colombian terrain, discovering the musical diversity of Caribbean culture. Hardened by a life of solitude, Ignacio tries to discourage Fermín from following in his footsteps, but destiny has different plans for them.

 

-------------

 

*Film İspanyolca dilinde, Türkçe altyazılıdır.

*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

 

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

 

Bilet Ücretleri:

Tam: 15 TL

Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)

Bisikletli %10 indirim

 

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.

*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

*Spanish language with turkish subtitles.

*13 years and over.

*800 people capacity.

*Only CerModern Members may make reservations.

*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern

-Adults 15TL

-Students 10TL

-10% bicycle discount.

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI