Leyla Aslan / İzler

3-26 Mart March 2023

Büyülendiğimiz portrelerin, heykellerin, tabloların, mimari yapıların, şehir siluetlerinin gerçekliği nasıl da aşkın bir kavrama hissi verir. Bizim gerçeğimize dönüşen, kapıldığımız o biricik eserlere duyduğumuz tutku kökleşir bazılarımızda. Tıpkı Davud heykelinin o narin ama erkeksi bakışından duyulan heyecan yahut portrelerin insanın içine işleyen ve öznesini ölümsüz kılan zamansızlığında bulduğumuz özdeşim veya manzarasıyla ömrümüze dem vuran o unutulmaz ufuklar gibi. Leyla Aslan yıllar önce bugünleri belki pek de hayal etmeden nakşetmeye başladığı ipliklerle zihnimizde kendi gerçekliğini kurgulamış bazı ikonik eserleri bu kez kumaşlardan, tüllerden ve ipliklerden mülhem bir başka gerçeklikle bir defa daha fakat iplikten “İZLER” halinde yarattı.

 

Perdelik ve hayal tüllerin gerildiği kasnaklara muline ve pamuk ipliklerle manzaralar donatırken, ham ketene yünden, makara ve dikiş ipliklerle unutulmaz portrelerin daha da derin bakan gözlerini yeniden yansıttı. Benzersiz çalışmalarıyla yüzbinlerce insanın dikkatini çeken ve bugüne dek sayısız atölyeler ile ülkenin dört yanında insanlara nakış öğreten Leyla Aslan zanaat ve sanat arasındaki silik ama geniş bandı ortadan kaldırdığı eserlerini içeren ilk kişisel sergisi için Ankara’da. “İZLER” 3-26 Mart 2023 tarihleri arasında CerModern’de ziyarete açık olacak.

 

Sergi ücretsizdir.

 

The reality of the portraits, sculptures, paintings, architectural structures and city silhouettes feels like transcendent conception. Some of us are possessed with these unique works of art that become our own reality. Just like the delicate yet masculine gaze of the statue of David excite us, or the identity we find in the timelessness of the portraits that render their subject immortal or those unforgettable horizons that speak to our lives with their sight. Perhaps without even imagining these days, Leyla Aslan has created some iconic works that have fictionalized their own reality in our minds with the threads she started embroidering years ago. This time she created these iconic works with another reality inspired by fabrics, tulle and threads as “MARKS”.

 

While creating landscapes with mouline and cotton threads on the hoops on which tulles are stretched, she re-reflected the deeper eyes of unforgettable portraits with spools and sewing threads made of wool to raw linen. Leyla Aslan, who has attracted the attention of thousands of people with her unique works and has taught embroidery to people all over the country with various workshops, is at CerModern with her first solo exhibition, which includes her works that have eliminated the faint but broad line between craft and art. “MARKS” will be open to visitors at CerModern in 3-26 March 2023.

 

 

 

 

 

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI