Maddalena Forcella: Doğal Boyadan Fırça Darbelerine

23 Ekim - 22 Kasım 2015

Maddalena Forcella tarafından hazırlanan “Doğal Boyadan Fırça Darbelerine” sergisi, 22 Ekim’de Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla CerModern’de açılıyor.

 

Iki ülkenin derin baglarının ve iki toplumun özellikle tekstil, renk kullanımı ve modern sanat eserleri üretiminde basvurulan geleneksel teknik kullanma anlayısındaki benzerliklerinin bir örnegi olacak serginin ilk uluslararası ayağı Türkiye, Ankara.

 

“Doğal Boyadan Fırça Darbelerine” ilk olarak aynı zamanda tasarım yeri olan Oaxaca tekstil müzesinde sergilendi .

 

Meksikalı bir tekstil tasarımcısı olan Maddalena Forcella,eserlerinde doğal boyalar tercih etmesiyle tanınıyor. Deneysel boyama yöntemlerini benimseyen sanatçıya bitkiler, kabuklar, çiçekler ve böcekler limitsiz renk izgeleri olusturmasında aracı oluyor. Özellikle Oaxaca eyaleti ve Chipas’la beraber tüm Meksika’da yerel dokumacı ve zanaatkarlarla çalışma geçmişi olan Forcella, bu deneyimini dogal boyalarla harmanlıyor ve çeşitli kurum ve organizasyonlar adına tasarım danışmanlığı yapıyor.

 

“Doğal Boyadan Fırça Darbelerine” sergisi” CerModern’de 23 Ekim – 22 Kasım 2015 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI