Mehmet Bayraktar

İşte hayat böyle bir şey... / Such is life...

23 Kasım - 16 Aralık 2018

"İşte hayat böyle bir şey..." isimli sergi, Bayraktar'ın 2018 yılında bu konsept için hazırladığı 16 resimden oluşuyor.

 

Sanatçı bu resimlerle hayatın sıradan, bilindik anlarının peşine düşüyor. Resimlerin en önemli başarısı kendine özgü bir iletişim olanağı yaratabilmesi. Üstelik bu özgünlüğe gösterişten uzak, sade, anlaşılır bir tavırla ulaşmayı başarıyor. Bayraktar, gündelik hayatın sıradan anlarını, sıradan kesitler içinde resmediyor ama yine de izleyenle son derece güçlü ve özgün bir bağ kurabiliyor. Bunu da büyük oranda, öne çıkan deforme, kendine özgü figürler ve cesur renk kullanımıyla sağlıyor. Figüratif resimde kendine özgü çağdaş bir dil yaratıyor.

 

Bayraktar'ın resimleri bilinen ama yok sayılanı korkusuzca dile getiriyor: "İşte hayat böyle bir şey..."

 

//

 

The exhibition "Here's what life is..." consists of 16 paintings by Bayraktar, created exclusively on this concept in 2018.

 

In these paintings, the artist pursues life's ordinary, prosaic moments. The most significant achievement of the paintings is that they create a unique prospect for communication. What is more, he achieves such authenticity through an attitude that is low-key, plain, yet crystal clear. Bayraktar depicts ordinary moments of daily life in ordinary cross sections, still, he is able to establish an extremely powerful and exceptional bond with the viewer. He manages this, to a large extent, through prominently deformed idiosyncratic figures and audacious use of color. He creates a unique modern language in figurative art.

 

Bayraktar's paintings fearlessly articulate that which is known yet disregarded: "Here's what life is..."

 

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI