Mutfak Kitaplığı: Boğazlar Meselesi

13 Kasım 2019, Çarşamba

20:00

CerModern bünyesinde faaliyet yürüten CafeModern’de düzenlenen ‘‘Mutfak Kitaplığı’’  isimli, gastro-edebiyat etkinlikleri dizisinin bu sezon ilki  13 Kasım Çarşamba günü CafeModern Şefi Ali Keser'in hazırladığı ‘‘Boğazlar Meselesi’’ teması ile gerçekleşecek.

 

Şef Ali Keser’in, Serdar Şahinkaya'nın  "Boğazlar Meselesi" isimli kitabından esinlenerek oluşturduğu menüsü ve yazar Serdar Şahinkaya’nın katılımı ve sunumuyla gerçekleşecek etkinlik sonrası ayrıca yazar Şahinkaya, okurlarının kitaplarını imzalayacak.

 

13 Kasım Çarşamba günü 20:00’de yapılacak Mutfak Kitaplığı etkinliği için ayrıntılı bilgi yada rezervasyon yapmak için 0312 310 00 00/140 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.

 

MENÜ

******

MEZE TABAĞI

Yoğurtlu Ballı Çıtır Patlıcan

Anasonlu Zeytinyağlı Kereviz

Yeşil Elmalı Levrek Marin

Pırasalı Pancar Kavurma

 

BAŞLANGIÇ

Vişne Likorü

 

SALATA

Bal Kabağı Salatası

 

ANA YEMEK

Izgara Minekop

 

TATLI

Tahinli Pekmezli Sufle

******

120 TL

 

Biletler Biletix ve CerModern'de!

https://www.biletix.com/etkinlik/YB348/ANKARA/tr

 

*Etkinlik CafeModern'de gerçekleşecektir.

*Bilet alanların (0312) 310 00 00/140 numarasından rezervasyon yaptırmaları rica olunur.

*CerModern etkinlik ile ilgili değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.

___________________

 

“Umberto Eco; gerçek bir yemek yazarlığı katına ulaştığı Prag Mezarlığı romanında eski bir Latince deyimi hafifçe yerinden oynatır ve der ki: ‘Carmina dant panem’; ‘Edebiyat ve felsefe karın doyurur.’ Latince deyişin söylediği aslında tersidir. Latincede ‘Carmina non dant panem’ denir, yani ‘Edebiyat ve felsefe karın doyurmaz…’ Serdar Şahinkaya Hocam bu kitabın son taslağını gönderdiğinde aklıma hemen Eco’nun bu lafı oynatması geldi. Kitabı okudukça lezzetleri kovalamaya başladım. ‘Keyifleri göze-gönle göre düzenlemek varsa Serdar Hoca bunu çok da iyi başarmış’, dedim ilk olarak… ‘Yemekte de edebiyat ve felsefe mümkünmüş ve karın doyuruyormuş’, dedim.”

 

“Serdar Şahinkaya’nın kitabının adının ‘sola’ vurgu yapması da boşuna değil elbette… ‘Birlik içinde çeşitlilik; çeşitlilik içinde birlik’, dünyaya sol memesinin altındaki cevahirle bakanlar için yaşamın her alanında olduğu gibi mutfak kültürleri için de geçerlidir. Mutfak kültürlerinde -özellikle de bu kitapta anlatılanlarda- kültürü uygarlığa dönüştüren belki de bu ruh... ‘Birlik içinde çeşitlilik; çeşitlilik içinde birlik’. Birlik Anadolu mutfağını, çeşitlilik ise sayılması olanaksız yemek kültürlerini simgeliyor. Çeşitlilik birliğe katılmayı önlemiyor. Birlik ise çeşitliliği ortadan kaldırmıyor. Şahinkaya, ‘Özgüveni’ yüksek makaleler ve yemekler sunuyor bize.”

Nedim Atilla

(Kitap Tanıtım Bülteninden)

Bilet için:

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI