CerModern Açık Hava Film Gösterimi: Neruda

12 Ağustos  August 2017

2016 | Biyografi - Dram | 107' | İspanyolca, Fransızca | 10 Mart 2017

 

Yönetmen: Pablo Larraín

Oyuncular: Gael García Bernal, Luis Gnecco, Pablo Derqui

Ülke: Şili, Arjantin, Fransa, İspanya, A.B.D.

Yapım: Juan Pablo García

 

2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan NERUDA, Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemlerinden birine odaklanıyor. 1947 yılında Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir. Gael García Bernal’in performansıyla yıldızlaştığı, yönetmenlik koltuğunda Oscar adayı “No”, “The Club” ve “Jackie”nin yönetmeni Pablo Larraín’in oturduğu filmin yapımcılarından biri ise Türk yapımcı Renan Artukmaç. Pedro Almodóvar’ın “bu sene izlediğim en iyi film” dediği NERUDA, Variety tarafından “büyüleyici derecede yaratıcı” şeklinde niteleniyor.

 

//

 

2016 | Biography- Drama | 107' | Spanish, French | 10 March 2017

 

Director: Pablo Larraín

Cast: Gael García Bernal, Luis Gnecco, Pablo Derqui

Country: Şili, Arjantin, Fransa, İspanya, A.B.D.

Production: Juan Pablo García

 

Nominated for the Best Movie in a Foreign Language in 2017’s Golden Globes, Neruda focuses on a very specific time in the life of Nobel Award winning poet Pablo Neruda’s life. In 1947 Neruda is in politics as a chosen senator. But his glorious life will be at a halt once he’s declared a traitor by the government, turning him into a fugitive overnight. With the advice of his friends and a secret operation he’s sent to a voluntary exile. Meanwhile, a hardy detective by the name of Oscar is assigned by the government to catch the famous poet.

 

 

*Film İspanyolca dilinde, Türkçe altyazılıdır.

*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

 

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

 

Bilet Ücretleri:

Tam: 15 TL

Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)

Bisikletli %10 indirim

 

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.

*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

********************************************

*Spanish language with turkish subtitles.

*13 years and over.

*800 people capacity.

*Only CerModern Members may make reservations.

*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern

-Adults 15TL

-Students 10TL

-10% bicycle discount.

 

 

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI