Açık Hava Film Gösterimi: Paterson

15 Ağustos 2017 / 20:30

2016 | Dram - Komedi | 113' | İngilizce | 24 Şubat 2017

 

Yönetmen: Jim Jarmusch

Oyuncular: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Yapım: Joshua Astrachan

 

2016 Cannes Film Festivali Yarışma Filmi

 

Mutluluğun tanımı hiç bu kadar basit olmamıştı.

Tıpkı bir şiir gibi…

 

Cennetten de Garip, Sadece Aşıklar Hayatta Kalır ve Kırık Çiçekler gibi kült filmlerinin bir harmanı olan samimi bir Jarmusch filmi.

 

Paterson adlı bir kasabada naif bir kişiliğe sahip sessiz bir adam yaşar. Bu adamın adı da Paterson’dur. Paterson bir otobüs şoförüdür. İran asıllı sevimli ve güzel karısı Laura ve köpeği Marvin ile küçük bir evde, son derece mütevazı ve huzur dolu bir hayat yaşar. Paterson’ın her günü birbirine benzer. Ancak Paterson yanında taşıdığı not defterine yazdığı şiirlerden, evde onu bekleyen sevecen karısından, arada sırada uğradığı mahalle barından son derece memnundur. Laura işsiz olmasına rağmen evde geçirdiği zamanda müzikten resime, tasarımdan dekorasyona hemen hemen tüm sanat dalları ile uğraşır ve yaratıcı bir aşkla defterine şiirler karalayan Paterson’ı şiirlerini paylaşması için ikna etmeye çalışır.

 

Oysa Paterson otobüs şoförlüğü yapan gizli bir şair olarak kalmayı seçmiştir. Ona göre şiirleri kimseyle paylaşılmaması gerek özel günlüklerdir…

 

//

2016 | Drama - Comedy | 113' | English | 24 February 2017

 

Director: Jim Jarmusch

Cast: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Production: Joshua Astrachan

 

2016 Cannes Film Festival Competition Official Selection

 

The definition of bliss had never been so simple, just like a poetry…

 

Cult director Jim Jarmusch’s pure and naive manifest about the inner peace hidden under the creative and poetic power of humanity through nostalgia and melancholia.

 

In a town called Paterson, there lives a silent man whose name is Paterson. Paterson is a bus driver. He has a homespun life of ho-hum comfort and joy. He lives with his very sweet Iranian-American wife, Laura in a homely one-story house with their bulldog Marvin. Each day, he gets up a little after 6:00 a.m. heads off with his grey metal lunchbox to drive his bus. In the night he walks Marvin, usually over to the corner bar, where he stops in for a beer, shooting the breeze with the bartender and the few friendly customers who are always on hand. And when he comes back he always find Laure with full of spirit and love. There is nothing extra-ordinary in the days of Paterson and he has no complain about it. He is content with his notebook which he always scribble down his poems. Although Laura keeps pressing him to publish them, he has no real desire to show them to anyone. To Paterson, the poems are his diary, and also their own reward.

 

 

*Film İngilizce dilinde, Türkçe altyazılıdır.

*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

 

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

 

Bilet Ücretleri:

Tam: 15 TL

Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)

Bisikletli %10 indirim

 

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.

*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

***********************************

 

*English language with turkish subtitles.

*13 years and over.

*800 people capacity.

*Only CerModern Members may make reservations.

*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern

-Adults 15TL

-Students 10TL

-10% bicycle discount.

 

 

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI