Sandra Pani

9 Eylül – 23 Ekim 2016

Sandra Pani’nin ‘Ağaç Olmak’ sergisi 9 Eylül’de CerModern’de açılıyor.

 

Sanatsal üretimine küçük yaşta başlayan Sandra Pani, ilk olarak müzikle sonrasında ise resimle ilgilendi. Akademik eğitimini Meksika, İtalya ve İngiltere’de büyük çizim ve resim üstatlarıyla gerçekleştirdi. Meksika, Almanya, Amerika,İtalya ve İngiltere’nin farklı şehirlerinde bireysel ve toplu sergiler açtı.

 

‘Ağaç Olmak’ sergisi sanatçının sembolik ve somut dünya arasındaki kişisel deneyimlerinden doğmuştur. İçsel ve dışsal arasındaki bağı keşfeden ve seyirciyi de bu keşif sürecine dahil eden ve aynı zamanda ziyadesiyle kişisel olan bu sergi, Pani’nin dediği üzre, bizi şöyle bir gerçeğe yaklaştırır: zengin içsel dünyamız doğayla bağlantılıdır.

 

Sergi, parçalanma- yeniden birleşme süreci ve yeni hayatın doğuşunu yaratıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Meksikalı şair Alberto Blanco bir yazısında Sandra Pani’nin çalışmalarını şöyle değerlendirir: ‘ Sandra Pani tablosu kandır, ki kan müziktir, bedenimizin ta kendisi olan ağacın dalları arasında hayal edilen rüzgardır. Çünkü daha ileri gitmek, daha öteyi görmek, resmin gerçekleştiği noktada şiirle buluşmaktır. Ve her şeyin sonunda yüreğindeki çiçeğin kokusunu almaya göz dikmektir.’

Sergiye Mario Levista tarafından özel olarak ‘Ağaç Olmak’ için düzenlenen müzik gösterisi de eşlik edecek. Lavista’nın da dediği gibi , bu aynı amacı taşıyan disiplinler arası bir çabadır: görsel ve işitsel süreçleri aynı yöntemle harmanlayıp bir nevi büyümeye ya da insan bedeninin ağaca sürekli dönüşümünü mümkün kılan elementlerin büyümesine bağlantılayarak biraraya getirmek çabası.

 

Sanatçı hakkında daha fazla bilgi için www.sandrapani.com internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sandra Pani’nin ‘Ağaç Olmak’ sergisi 9 Eylül - 23 Ekim tarihleri arasında CerModern’de ziyaret edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI