Seyyahından Turizme Sergisi

11.04- 20.04.2014

Turizm Tarihinden Sayfalar

 

Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nın kuruluşunun 50. Yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan  “Seyyahinden Turizme-Turizm Tarihinden Sayfalar”  adlı gezici sergi 11 Nisan’da Cermodern Sanatlar Merkezinde açılıyor.

 

Sergide, kökenleri 150 yıl öncesine dayanan ve Osmanlı döneminde seyyahlar ile başlayan bir serüvenin sayfaları sunulmakta ve artık bir dünya aktörü olduğumuz turizm alanında dünden bugüne neler yapıldığı dönemler halinde anlatılmak istenmektedir.

 

Sergileme kapsamında, küratör Gökhan Akçura, Turing, Ankara Milli Kütüphane Başkanlığı, Beyazıt Milli Kütüphanesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Birimleri, Ömer Koç, Ömer Durmaz, Odeon Tours ve Büyük Pazar Mezatı koleksiyonları, Bakanlık birimleri ve eski çalışanlarının arşivlerinden yararlanılmıştır. Bu arşivlerden derlenen fotoğraf, bavul etiketi, kartpostal, afiş, broşür, bilet vb. görseller, belge ve dokümanlar; forex üzerine dijital baskı olarak panolarda, bazıları da orijinal olarak vitrinlerde sergilenmektedir.

 

11 Nisan’da açılacak olan Seyyahinden Turizme Turizm Tarihinden Sayfalar sergisi 20 Nisan’a kadar CerModern’de izlenebilecektir.

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI