Türk Hava Kuvvetleri'nin 100’üncü Kuruluş Yıldönümü

13.04.2011 - 24.04.2011

Türk Hava Kuvvetlerinin 100’üncü Kuruluş Yıldönümü Faaliyetleri Kapsamında Fotoğraf ve Yağlıboya Resim

 

Türk Hava Kuvvetlerinin 100’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri, önemli sanatsal faaliyetleri de içeriyor. Farklı konseptlere göre tasarlanmış fotoğraf ve yağlıboya resim sergileri 2011 yılı boyunca farklı şehirlerde sanatseverlerle buluşacak.

 

Fotoğraf:

 

Türkiye’deki önemli tarihi ve turistik yerlerin, Türk Hava Kuvvetleri pilotlarınca havadan çekilen fotoğraflarının sergileneceği “Vizörümüzden Türkiye” temalı fotoğraflar, Türk Hava Kuvvetlerinin teknolojisinin ve gücünün estetikle buluşmasını simgeleyen “Sanatsal Hava Fotoğrafları” ile birlikte sergilenecek.

 

Hava Kuvvetlerinin gücünün ve başarısının ardındaki görünmeyen ve bilinmeyen tüm eğitim süreçlerini, zorlu çalışma ortamlarını ve kurum içindeki sosyal yaşamı anlatan “Hava Kuvvetleri’nde Yaşam” başlıklı fotoğraf sergisi, Türk Hava Kuvvetlerine yönelik farklı bir bakış açısı sunacak. Fotoğraf sanatçıları Nihal Gündüz ve Ahmet Selim Sabuncu’nun yanı sıra Hava Kuvvetleri personeli tarafından çekilen fotoğraflar farklı mekanlardaki sergilerde Türk halkıyla buluşacak.

 

Yağlıboya Resim:

 

Fotoğraf sergileriyle birlikte, Tüm Türkiye’yi gezecek olan yağlıboya resim sergileri de titiz ve zorlu bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Türk Hava Kuvvetleri’nin 100 yıllık geçmişindeki önemli olayları konu alan “Türk Hava Kuvvetleri Tarihindeki Önemli Olaylar” ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün havacılığa verdiği önem ve değeri anlatan “Atatürk ve Havacılık” temalı yağlıboya resim sergileri de Türkiye’nin farklı şehirlerinde halkımızla buluşacak.

 

Sergiler, 2011 yılının ilk döneminde Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Eskişehir’de halkın ziyaretine açık olacak.

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI