Etkinlikler

+

Tiyatro: Yastık Adam

10   Haziran  2017  20:00

 

Ozan Demircioğlu’nun yönettiği, çevirisini ise Yusuf Eradam yaptığı Yastık Adam seyirciyle buluşuyor. Oyunda, Tansel Aytekin, Adil Şahin, Burgaç Döğüşçü ve Mutlu Mert Ağacık rol alıyor. Oyun, gerçek ile hayal dünyası arasındaki var olan öykülerin yaşanmasıyla başlıyor. Çocuklar ise baş kahramanları. Peki şimdi hangi öykü gerçek? Hangi öykü kurmaca? Öfke, kimlik, birey, polis şiddeti ve aile; bütün bunlar masumiyet ve özgürlük içerisinde… Ölmenin ve öldürülmenin başaçıkılmaz denklemi bozuluyor. Soluksuz bir gerilim, sorgulama….

 

SÜRE : 2 SAAT-İKİ PERDE

YAZAN : Martin MCDONAGH

ÇEVİREN :Yusuf ERADAM

YÖNETEN : Ozan DEMİRCİOĞLU

AFİŞ TASARIM : Bircan MUYAN

OYUNCULAR : Tansel AYTEKİN, Adil ŞAHİN, Burgaç DOĞÜŞÇÜ Mutlu Mert AĞACIK

 

Bambu Tiyatro

İlk olarak 2014’ün Mayıs ayında Küçük Tiyatro’da Aziz Nesin’den Beş Kısa Oyun ile çıktık sahneye. “Yazın tiyatro mu olur?” sloganına karşın yazın da olur diyerek açtık perdemizi. Zamanla geçtikçe sevdi seyirci, yineledik temsillerimizi. Tiyatronun, sanatın iliklerinize bir ışıltı gibi işlemesi gerektiğine inanarak devam ettik. 2014 yazında öğrencilerin düzenlediği yaz kampında Doğaçlama Tiyatro Atölyesi yaptık, Bircan Muyan ile. Sonrasında Bilkent Üniversitesi’ne davet edildik. Ardından da bu böyle kalmasın, Ankara’nın merkezinde bir kültür evi açalım; tiyatroya, edebiyata ve sanata olan inancımız bu evimizde yeşersin dedik. Temsillerimizi “kültürevi açılıyor” ilanıyla duyurduk. Yine yuvamız Küçük Tiyatro’ya gittik, ardından da 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’na. 950’yi aşkın seyirci geldi, doldu taştı her iki salonumuz. Bambu Kültürevi’mizde 2015 yılında tutuldu, birkaç ay sonra da açıldı. Derken yaz kapımızı çalınca, Zambakta Kan Lekesi adlı Belgesel Dramatizasyon oyunumuzu Haziran ayında sahnelemeye başladık. Sonrasında Hacıbektaş’a gittik, İzmir’e gittik. Yine coşku, yine heyecan…

Kültürevimiz de edebi ve sanatsal yaşantısına devam ediyor. Çeşitli edebi ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra açık hava oyunları, anlatı oyunları ile Doğaçlama Tiyatro Gösterileri ile geceler düzenledik kendi yerimizde. Bambu adıyla dergimiz ise yıllardır kitabevi raflarında okurlarıyla buluşuyor. Şimdi de artık Ankara seyircisine bir büyük oyunumuzla merhaba diyoruz. Martin McDonagh’ın yazdığı Yusuf Eradam’ın çevirdiği Yastık Adam ile açıyoruz tekrar perdemizi. Sezon boyunca hem Ankara hem de ulusal, uluslararası her yere gitmeyi hedefleyerek çıkıyoruz sahneye.

Şimdiden bütün seyircilerimize iyi seyirler dileriz…

Ozan Demircioğlu

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI