Yoga@Hub: Tao Vinyasa

3 Haziran 2017

14:00-17:00

Pınar Üstün ile CerModern’de Tao Vinyasa

 

Tao Vinyasa akışları, uzakdoğu dövüş ve hareket sanatları ile modern dansa dair öğelerden beslenen ve bedendeki chi akışına odaklanan hareket serileridir. Yin Yoga’nın öncülerinden Paul ve Suzee Grilley tarafından oluşturulmuş olan bu dinamik hareket serileri, bedendeki enerji kanallarını uyararak chi akışını dengeler, bacaklardaki ve merkezdeki gücü uyandırır, ve bir yin yoga pratiği ile tamamlandığında kişinin bütünsel ve dengeli bir pratik deneyimlemesini sağlar.

 

Bu 3 saatlik yoğun çalışmada, toplamda 6 adet olan Tao akışlarından ilk ikisini, Altın Tohum ve Savaşçı akışlarını öğreneceğiz. Çalışmanın ilk kısmında, chi enerjisi, meridyen teorisi, yin ve yang doku kavramlarına giriş niteliği taşıyan teorik bilgiler eşliğinde; bacaklar, kök güç ve ellerdeki chi ifadeleri arasındaki ilişki ve etkileşimi konuşacağız. Hatha Yoga ve Taoist Yoga arasındaki benzerliklere değineceğiz. Çalışmanın ikinci kısmında bu teorik bilgileri kendi bedenimizde deneyimleyeceğiz, ve gün sonunda serileri kendi pratiğinize entegre edebilecek kadar içselleştirmiş olacaksınız. Son olarak kısa bir yin pratiği ile chi’yi dengeleyip çalışmayı tamamlayacağız.

 

Her seviyeden katılımcıya açıktır ve Tao Vinyasa’ya dair herhangi bir ön deneyim gerektirmez.

 

Atölye tarihi: 3 Haziran Cumartesi

Saat: 14:00-17:00

Atölye katılım bedeli: 150 TL.

 

Kontenjan sınırlı olduğundan dolayı katılım için ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ön kayıt ücreti 50TL olarak belirlenmiştir. Ön kayıt için CerModern’i ziyaret edebilir ya da info@yogacandir.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Pınar Üstün kimdir?

Üniversite ve yüksek lisans yıllarında bir süre Aikido çalıştıktan sonra 2008 yılında Yoga ile tanıştı. 2013-2014 yılları arasında Zeynep Aksoy, Devrim Akkaya ve Banu Çadırcı’dan hocalık eğitimleri aldı. 2014 yılından beri Defne Suman gözetiminde Shadow Yoga eğitimine devam ediyor. İstanbul’da Hatha Yoga, Yin Yoga ve Hamile Yogası dersleri veriyor.

 

 

Ön kayıt için: selim.akgul@cermodern.org  I  312 310 00 00 /136

 

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI