sanat cermodern muze museum

Barış Cihanoğlu: Dürtü / The Impulse

14 Kasım November -7 Aralık December 2019

CerModern 14 Kasım – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında, Barış Cihanoğlu’nun

"Dürtü"  isimli solo sergisine ev sahipliği yapacak.

 

Çağdaş sanat alanında yenilikçi figüratif anlayışı ile tanınan Barış Cihanoğlu, 14 Kasımda yeni sergisini açmaya hazırlanıyor. İki yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıkan yeni dönem eserlerin gösterileceği sergide, resim ve heykel ağırlıklı üretimler izleyici ile buluşacak. Sergide, sanatçının desen omurgası üzerinde kurulmuş ve yoğun boya katmanları ile boyanmış yağlı boya resimlerive bunun yanında üç boyutlu ahşap yontu heykelleri de yer alacak. Sanatçının ‘’Dürtü’’ ismini verdiği yeni sergisi, bilinen tüm dönemlerinden izler taşıyor.

 

Barış Cihanoğlu, serginin çıkış noktasından bahsederken süreci şöyle tanımlıyor. ‘’ İnsan,zeka ve duygulara sahip olan bilinçli bir varlık, bu varlığın elbette ki birçok ihtiyacı var,işte bu ihtiyaçlarımızın tümü dürtülerimizin yönlendirmesi ile doyurulur.Dürtü, en temel anlamıyla, doğuştan gelen fizyolojik ihtiyaçların psikolojik boyutudur.Dürtünün asılve nihai hedefi ise, fiziki veya psikolojik doyuma ulaşmaktır. Bubir yaşam gerçeği ve her gün tekrarlanan döngüsel bir süreçtir. Elbette hedeflenen nihai ‘’doyum’a’’ hiçbir zaman ulaşılamaz, o sebeple de insan, durmadan istemeye ve aramaya devam eder’’.

 Sergide, dürtülerin kıskacında kalan insanın açmazlarına, adı konulmamış gizli duygularına ve özenle sakladığı bilinçaltı durumlara tanık olacağız. Cihanoğlu, yaratıcılığı ve üretkenliği ile izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.

 

 

CerModern will host the solo exhibition “Impulse” by Barış Cihanoğlu between 14 November and 7 December 2019.

 

Barış Cihanoğlu who is acknowledged for his modernist figurative understanding of art, is preparing for openning his new exhibition in 14 November. In the exhibition, in which new works created after 2 years-practice will be displayed, paintings and sculptures will be presented to the viewer.  There will be oil paintings, based on the artist’s unique style of patterns and painted with intense paint layers. Besides, there will be also three-dimensional wooden sculptures in the exhibition.  The new art exhibit named as “Impulse” by the artist includes marks from all known periods.

 

Barış Cihanoğlu is describing the process of the exhibition while refering to the fountain head of the idea; “ A human is a conscious being who has feelings and intelligence. And this being, as a matter of course, is in need of lots of things. All these needs are fulfilled by the motives of our impulses. An impulse is, fundamentally, a psychological aspect of the innate pysiological needs. Besides, the main and ultimate aim of the impulse is to achieve physical and psychological satisfaction. It is a reality of life and a recurrent, overwhelming process. Surely, the aimed ultimate satisfaction can never be achived. Because of this reason, human continues to desire and pursue for ever and ever.

 

In the exhibition, we witness the dilemma of a human being who is trapped by the clamps of impulses, the unnamed, secret feelings and carefully hidden subconscious conditions of a person. Cihanoğlu continues to surprise the guests with his creativity and productivity.

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI