Mavi Miras / Blue Heritage

17 Kasım November - 19 Aralık December 2021

Türkiye’nin Mavi Mirası

 

Sualtı Arkeoloji Fotoğraf Sergisi

Dünyada sualtı arkeolojisinin Türkiye’de başladığını, Türk süngercilerin arkeologlara rehberlik yaptığını ve denizlerimizin dünyanın en zengin sualtı arkeolojik mirasına sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Arkeolog Harun Özdaş ve Büyükelçi Çağatay Erciyes’in ‘’Türkiye Batık Envanteri Projesi’’ çalışmaları sırasında çektiği 58 sualtı fotoğrafından oluşan bu sergi, bronz çağından Osmanlı dönemine kadar, geniş bir zaman yelpazesini kapsayan mavi mirasımızdan küçük bir kesiti görsel bir şölenle ziyaretçilerle buluşturuyor. Sualtı arkeolojisi çalışmaları hakkında farkındalık yaratmayı da amaçlayan ve kendi alanında Türkiye’de ilk olan sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Dışişleri Bakanlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi ve SUDEMER’in desteğiyle düzenlenmektedir. Sergi 17 Kasım 2021 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından açılacak ve Cermodern’de 19 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecektir.

 

Blue Heritage of Turkey

 

Underwater Archeology Photo Exhibition

Did you know that underwater archeology in the world started in Turkey; Turkish sponge divers were its pioneers and Turkey has the most richest and diverse underwater archeological heritage in the world?

Archaeologist Harun Özdaş and Ambassador Çağatay Erciyes exhibit 58 underwater photographs that they took during the expeditions of ‘’Archaeological Shipwreck Inventory Project of Turkey’’. The images displayed depicts a small portion of our blue heritage from Bronze Age to Ottoman Era. Aiming also to create public awareness about underwater archeology works, the exhibition which is a first of its kind in Turkey is organized under the patronage of Ministry of Culture and Tourism, with the support of Ministry of Foreign Affairs, Dokuz Eylül University and SUDEMER. The exhibition will be opened by H.E. Mehmet Nuri Ersoy, Minister of Culture and Tourism on 17 November 2021 and can be visited until 19 December at Cermodern

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI