Yoga@hub

Yoga@Hub (2020-2021)

 

Nedir?

Yoga@Hub CerModern’in birbirinden güzel sergilerinin içinde yoga yapmaktır.

 

Hem sanat hem de yoga gündelik hayatın çok önemli, çok ciddi konularının dışında bırakılmıştır.

 

Bırakılmak zorundadır çünkü ikisi de bize neyin gerçekten önemli olduğunu hatırlatır. Kendimiz için yaşamaya değer bir hayat yaratmamız konusunda insanlığa yolun en başından beri yol göstermiş olan sanatı ve yogayı bir araya getirmekten gurur duyuyoruz.

 

Ne tür yoga?

Derslerimiz Hatha Yoga stilindedir.

 

Her ders dingin bir akışla başlar. Söz konusu yoga olunca “dingin akış”, terlemeyeceğiniz, zorlanmayacağınız anlamına gelmiyor. Tam tersine bütün bunlara rağmen dinginliğinizi koruma konusunda sınanacağınız bir süreçten bahsediyoruz.

 

Yaptığınız dingin akışın aslında temel hedefi dersin sonundaki meditasyona hazırlanmak. Derslerimizi kısa bir Pranayama ve çeşitli Tantrik Kriya Meditasyonları ile kapatıyoruz.

 

Kimler katılabilir?

Hepiniz katılabilirsiniz. Derslerimiz tüm seviyelere ve tüm bedenlere açıktır. Yeter ki sen yoga yapmak iste.

 

Eğitmenlerimiz Gökçe ve Zeynep uzun yıllardır yoga dersleri veriyorlar ve her fırsatta kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. En önem verdiğimiz şey yoga pratiğinizin güvenli ve sürdürülebilir olması. Yoga pratiğinize bir ömür devam edebilin istiyoruz.

 

Yeni başlayanlara veya sakatlıkları olanlara özenle alternatifler sunuyoruz, nelere dikkat etmeleri gerektiğini ders boyunca tekrar ediyoruz. Yine de endişeleriniz varsa bizimle iletişime geçin konuşalım.

 

Ne zaman?

Her Cumartesi 11:00

 

Nerede?

CerModern’de ama tam olarak nerede olduğunu kestirmek zor. CerModern’in sergileri değiştikçe biz de yerimizi değiştirebiliyoruz. Siz en iyisi gelince resepsiyona bir sorun.

 

Ne kadar?

Tek ders: 65 TL

4 derslik paket: 240 TL

8 derslik paket: 400 TL

 

Başka Sorunuz?

Daha fazla bilgi ve kayıt için:

Gökçe: 05333991202

info@yogacandir.com

 

Eğitmenler:

 

Gökçe Göksu

Gökçe, İzmir doğumlu, deniz ve doğa aşığı. Hep “şeylerin” nasıl çalıştığını ve yaşamla doğayı dengede tutan nasıl gizemli güçler olduğunu merak etti. Bu merak Gökçe’yi önce mühendis olmaya ve sonra bilimin ötesindeki bilinmezlikleri aramaya itti.

ODTÜ’den mühendis olarak mezun olup, büyük şirketlerde mühendislik yapan Gökçe, hep hayatın anlamını öğrenmek istedi. “Neden?” sorusuna cevap aradığı bu uzun süreçte sağlıklı ve dengeli bir hayat yaşayabilmek için doğu sanatlarına ve felsefelerine çekildi. Üniversitede Aikido öğrenmeye başladı. 10 yıl kadar Aikido çalıştıktan sonra, Japonya Aikikai tarafından verilen 2. Dan siyah kuşağı almaya hak kazandı.

Yoganın bütüncül hayat anlayışı, daha sonra Gökçe’yi kendisine çekmekte hiç zorlanmadı. Bir kaç sene yoga çalıştıktan sonra, ilk eğitmenlik eğitimi için Bali’ye gitti. Yoganın arkasındaki uçsuz bucaksız bilgi birikiminden büyülenen Gökçe, Bali’de iki aydan fazla süre kalıp iki ayrı eğitmenlik eğitimi bitirdi ve RYT500 olarak Türkiye’ye geri döndü.

 

Türkiye’de Yoga Candır’ı Zeynep’le birlikte kurduktan sonra Bali’de ve Türkiye’de sayısız ders ve atölyeler verdi. Çeşitli atölye ve eğitmenlik eğitimlerinde öğretmen ve asistan oldu. Yoga Alliance E-RYT500 sertifikası sahibi Gökçe, dünyanın farklı lokasyonlarında Rod Stryker, Meghan Currie, Kino MacGregor, Doug Swenson, ve Simon Borg-Olivier gibi isimlerle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.

Gökçe aynı zamanda Mikao Usui’nin öğretilerini takip eden ve sevgi dolu şifacılar yetiştiren 3. seviye bir Reiki Ustası. Ayrıca sınırsız bilim ve bilgi birikimi ile büyülendiği Astroloji’nin de hayat boyu öğrencisi ve bu alanda çeşitli atölyeler düzenliyor.

Bugün, Yoganın bütüncül yaklaşımı, Aikidonun kadim denge bilimi, Reikinin iyileştirici gücü ve yıldızların bilimini harmanlayan Gökçe, öğrencilerine “şeylerin” birbiri ile ilişkisini, kendi eşsiz yaklaşımı ve anlayışı ile öğretmeye devam ediyor.

 

Zeynep İncir

Sanırım özgeçmişimin en ilgi çekici kısmı Bali’de tek başıma geçirdiğim iki yıl. Yıllar önce Bali’de 500 saat eğitmenlik aldığım okuldan ret edemeyeceğim bir teklif almamla değişti her şey. İki yılımı Bali’de uluslararası bir okulda (Shades of Yoga) yoga eğitmenleri eğiterek geçirdim. Kısacık sürede tek başıma yüzün üzerinde eğitmen eğittim. Eğittiğim birbirinden muhteşem yoga hocaları dünyanın dört bir

yanında dersler veriyor, stüdyolar açıyor. Ben de burada gururdan ölüyorum.

Bali’de geçirdiğim süre boyunca Meghan Currie, Dylan Werner, Octavio Salvado, Simon B’org-Olivier gibi dünyaca ünlü yoga eğitmenlerinin atölyelerine katılma fırsatı buldum. Ayurvedik yaşam, Sky-high yoga, yin yoga eğitmenliği, mayofasyal hareket eğitimi gibi eğitimlerin nicelerine sonsuz bir öğrenme isteğiyle katıldım. Son olarak da The Practice Bali’de Tantric Hatha Eğitmenlik Eğitimi aldım ve evime geri

döndüm. Tıpkı Gökçe gibi mühendislik eğitimi alarak başladım akademik hayatıma. Bu uzun yıllar önceydi ve ilk fırsatta mühendislik yapmak yerine öğrenci kalma yoluna adadım kendimi. DTCF’de Tiyatro Tarihi ve Teorisi okudum. Yetmedi ODTÜ Felsefe ’de yüksek lisansa başladım.

Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak için bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyuyorum. Eğer bize katılırsanız sizinle paylaşmak istediğim pek çok şey biriktirdim.

Atölye Eğitmenleri

Atölye detayları:

Ayrıntılı bilgi ve ön kayıt için:

Eğitmen

Zeynep İncir

Eğitmen

Gökçe Göksu

PROGRAM:

 

Her Cumartesi

11:00

 

+ Atölye bedeli:

Tek Ders: 65

4 Ders Paket (2 ay süreli): 240 TL

8 Ders Paket (3 ay süreli): 400 TL

info@yogacandir.com

Gökçe: 05333991202

 

312 310 00 00 / 131

selim.akgul@cermodern.org

 

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI